Hangi Dropshiping Eğitimini Almalıyım? - Roipas

Hangi Dropshiping Eğitimini Almalıyım?

Roipas Dijital Pazarlama  - Dropshiping 

 

Öncelikle merhaba arkadaşlar, ben Hüseyin. Roipas Dijital Pazarlama Ajansının kurucusuyum. Ara ara bu şekilde içerikler üreteceğim. Öncelikle belirtmeliyim ki kolay para kazanmak diye bir şey yoktur.

 

Şimdiden iyi okumalar..

 

Genel Anlamda Amazon Dropshiping Nedir?

 

Dropshiping:

Kendi içerisinde birkaç dala ayrılıyor. Bunlardan birisi private label ( Kendi Markanız) ile satış yapmak. Bu nasıl oluyor? Türkiye, Çin veya başka bir ülkeden çok satacağını düşündüğünüz ürünü üzerine kendi markanızı bastırarak ürettiriyorsunuz. Sonrada Amazon ABD, Kanada gibi ülkelerde satışını yapıyorsunuz. Tahmin edeceğiniz üzere çok fazla detayı ve maliyeti var.

 

Private Label Dropshiping İş Akışı:

Öncelikle Amazon ABD, Amazon Kanada gibi ülkelerdeki çok satan ürünleri buluyor ve listeliyorsunuz. Sonrasında bu ürünleri Ali Baba, Ali Express gibi sitelerde arıyor aynısını üreten firmayı buluyorsunuz. Satıcı ile iletişime geçerek detayları görüşüyorsunuz. Sonrasında lojistik işleri başlıyor. Önce numuneyi Türkiye’ye evinize, ofisinize istiyorsunuz. Ürünü kontrol ettikten sonra onay verip gerekli tüm hazırlıklardan sonra tabii ki Amazon depolarına gönderiyorsunuz. Ürün ABD’de satıldıkça Amazon kargoluyor. Sizde siparişleri ve iadeleri takip ediyorsunuz. Anlatırken ben yoruldum.. Yapması başarması çok zor bir iş.

 

Online Arbitraj İş Akışı:

Amazon dropshiping yapmanın diğer bir yolu ise Online Arbitraj. Bu Private Label modeline göre biraz daha kolay ve az maliyetli. İş akışı şöyle ilerliyor: Öncelikle Amazon Kanada’da çok satan ürünleri buluyor ve listeliyorsunuz. Daha sonra Aynı ürünleri Amazon ABD’de arıyorsunuz. Kanada’da 3$ satılan bir ürün ABD’de 0,5cent ise hemen o ürünü satmaya başlıyorsunuz. Sipariş geldiğinde ABD’deki satıcıdan sipariş verip Kanada’dan size sipariş veren müşterinin adresine yolluyorsunuz. Kolay geldi değil mi? Bu işleri yaparken çok iyi bir maliyet hesabı yapmanız gerekiyor. Sipariş kargoda iken müşteri siparişi iptal ederse yüksek oranla paranız çöp oluyor.

 

Peki Hangi Eğitimi Almalıyız?

 

Bu soru şöyle bir kere sürekli bir eğitim karşınıza sponsorlu olarak çıkıyorsa muhtemelen para tuzağı. Bu işin hakkını veren abimiz bende zamanında eğitimini almıştım Tuğer Akkaya’dır.  Yüz yüze eğitimleride dahil olmak üzere gerçekten konuda uzman. Kendini kanıtlamış ve bilinirlik düzeyi yüksek bir kişiden eğitim almanızı tavsiye ederim. Eğitim adı altında o kadar çok reklam veren var ki güvenip güvenmemek tamamen size kalmış. Bir yatırım yaparken mutlaka cebinizdeki paradan maximum verim almaya gayret gösterin. Bilmediğiniz işe girerken çok dikkali olun.